top of page

Mějte Google Nákupy až o 20% levnější!

Jak na to? Stačí přejít pod CSS partnera.

O co se jedná a jak to celé funguje?

_

CSS = Comparison Shopping Services. To jsou srovnávače zboží. V roce 2017 dostala společnost Google rekordní pokutu 2,5 miliardy eur od Evropské komise. Google tehdy upřednostňoval svou vlastní službu "Google Nákupy" na úkor ostatních srovnávačů zboží a tím porušil antimonopolní pravidla. Následně vzniklo ujednání, kdy se Google zavázal dát ostatním srovnávačům zboží 20% výhodu oproti své vlastní službě. Díky tomu vznikl program Comparison Shopping Partners, kde můžete inzerovat se sníženou CPC.

Přechod vám zajistí rychlé zlevnění kampaní a sestav díky výrazně nižší ceně prokliku (CPC). Tzn. že kampaně za stejnou cenu získají více zobrazení a více prokliků.

 

Co mě zajistí přechod pod CSS?

Ak

 

Přechod vám zajistí rychlé zlevnění kampaní a sestav díky výrazně nižší ceně prokliku (CPC). Tzn. že kampaně za stejnou cenu (útratu) získají více zobrazení a více prokliků. Čím budete mít více relevantních prokliků, tak tím více získáte konverzí. Za stejnou cenu tedy klient získá více konverzí.

Pokud klient používá v Google Ads účtu remarketing, tak lze pozorovat i nárůst konverzí tam, protože má časem větší relevantnější publikum (získal za stejnou cenu více prokliků)

Jak probíhá nastavení a přechod pod CSS partnera

Zajistím všechny technické záležitosti přechodu.  Vytvořím nové Google Merchant Center a kampaně se začnou znovu učit cca 15 dní (pokud aktuálně používáte "smart shopping"). Všechna nastavení kampaní ale lze přenést z původních Merchant Center, takže nikdo nemusí vytvářet nový Google Ads účet a historie ostatních kampaní se neztratí. Kontinuita inzerce bude, až na dočasnou učící fázi, nepřerušena. Nižší cena prokliku a s tím spojených více konverzí to však bohatě vykompenzuje...a to už první měsíc.

 

 

 

 

 

Kdy se to vyplatí a kolik ta sranda stojí?

Čím větší útraty, tím více se projeví zlevnění CPC. Aktuálně poskytuji předchod pro klienty s útratou 50 tis. a více. Pokud klient zatím používá manuální Google Nákupy a ještě nepřešel na "Smart shopping" tak nejdříve zajišťuji přechod na smart shopping a teprve až poté Nákupy pod CSS partnerem.

Co se ceny týče, tak mám aktuálně dva business modely a to fixní měsíční cenu, nebo % z útraty v Google Ads.

Příklad by nebyl?

Klient má nastaveny manuální google nákupy, nebo smart shopping a průměrný spend do kampaně je 100 000 Kč což mu přinese 50 000 prokliků a 800 000 zobrazení a 1000 konverzí.

Díky nastavení CCS investuje klient do kampaně zase 100 000 Kč ale přinese mu to 60 000 prokliků a 960 000 zobrazení a 1200 konverzí protože má od Google garantovanou o 20% nižší cenu za proklik

Snímek obrazovky 2020-04-20 v 21.57.49.

Celá změna pak spočívá v tom, že v Google nákupech nebude napsáno "By Google" ale By "(název CSS partnera)"

bottom of page